Нова порака од Бекер за Новак

Нова порака од Бекер за Новак

Борис Бекер зборуваше за Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер, како и за нивните шанси да освојат грен слем до крајот
Прочитај Повеќе
Мајами – Раониќ лесно се справи со Троицки

Мајами – Раониќ лесно се справи со Троицки

Милош Раониќ немаше големи проблеми во второто коло против Виктор Троицки. Во второто коло во Мајами, Виктор Троицки не успеа да
Прочитај Повеќе
Вилнев: Тоа што го прават Вилијамс со Строл е лудост!

Вилнев: Тоа што го прават Вилијамс со Строл е лудост!

Пред неколку недели, поранешниот канадски светски шампион Жак Вилнев ја поздрави одлуката на неговиот екс-тим Вилијамс да му дадат шанса
Прочитај Повеќе
Хамилтон упорен: Ферари се фаворити!

Хамилтон упорен: Ферари се фаворити!

Ферари се фаворити за титулата во 2017 година пред стартот на новата сезона, вели трикратниот шампион на Мерцедес, Луис Хамилтон. Тимот на Англичанецот
Прочитај Повеќе
Шиков: Македонија е подготвена за победа!

Шиков: Македонија е подготвена за победа!

Ванче Шиков очекува добар настап против Лихтенштајн и победа, со која полесно ќе ни биде во продолжението од квалификацискиот циклус
Прочитај Повеќе
„Еден-два“ победа за Мерцедес на првиот тренинг во Австралија!

„Еден-два“ победа за Мерцедес на првиот тренинг во Австралија!

Возачите на германскиот тим Луис Хамилтон и Валтери Борас завршија на првото односно второто место на тренингот во Австралија. Ако по
Прочитај Повеќе

Вести


Вилнев: Тоа што го прават Вилијамс со Строл е лудост!

Пред неколку недели, поранешниот канадски светски шампион Жак Вилнев ја поздрави одлуката на неговиот екс-тим Вилијамс да му дадат шанса

Read more

Хамилтон упорен: Ферари се фаворити!

Ферари се фаворити за титулата во 2017 година пред стартот на новата сезона, вели трикратниот шампион на Мерцедес, Луис Хамилтон. Тимот на

Read more

Шиков: Македонија е подготвена за победа!

Ванче Шиков очекува добар настап против Лихтенштајн и победа, со која полесно ќе ни биде во продолжението од квалификацискиот циклус

Read more

„Еден-два“ победа за Мерцедес на првиот тренинг во Австралија!

Возачите на германскиот тим Луис Хамилтон и Валтери Борас завршија на првото односно второто место на тренингот во Австралија. Ако

Read more

Вињалес најбрз на тренингот во Катар за претстојната трка!

Новиот возач на Јамаха, Маверик Вињалес беше најбрз на првиот тренинг за првата трка од сезоната во Катар, покажувајќи дека најбрзото време

Read more
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com